bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

bezpieczeństwo w systemie mKsięgowaJak w każdym oprogramowaniu używanym w internecie, tak i w przypadku programu księgowego mKsiegowa.pl konieczne jest zastosowanie ściśle określonych zasad, które zabezpieczają przed niepowołanym dostępem do danych. Bezpieczeństwo przetwarzania danych obejmują działania zespołu mKsiegowa.pl zapewniające najwyższy stopień zabezpieczenia danych oraz właściwe procedury stosowane przez użytkowników programu, w ramach tzw. Polityki Bezpieczeństwa.

Podstawowe zasady, które przyjęliśmy, to:

1. Korzystamy z wysokiej klasy bezawaryjnych serwerów marki DELL, na których przechowywane są dane. Główne serwery umieszczone są w doskonale zabezpieczonym centrum przetwarzania danych w Polsce (Gdańsk), posiadającego klasę bezpieczeństwa Tier-3.

2. Posiadamy rozbudowany system wykonywania automatycznych kopii danych oraz ich monitorowania. Dane klientów kopiowane są codziennie.

3. Używamy certyfikatów SSL. Transmisja danych między użytkownikiem a serwerami programu jest szyfrowana za pomocą bezpiecznego protokołu https, przy użyciu klucza o długości 256 bitów.

4. Zabezpieczamy komputery wykorzystywane do obsługi systemu oraz uświadamiamy klientów w zakresie:

  • konieczności używania programów antywirusowych
  • konfiguracji programów typu firewall
  • ustawień przeglądarki internetowej

5. Przestrzegamy zasad określonych w naszej wewnętrznej Polityce Bezpieczeństwa oraz monitorujemy przestrzeganie tych zasad przez wszystkich pracowników i współpracowników.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zabezpieczeń mKsięgowej.

Zespół mKsiegowa.pl