JPK

Program księgowy online mKsiegowa.pl jest wyposażony w moduł tworzenia plików JPK - Jednolity Plik Kontrolny.

Funkcjonalność w zakresie tworzenia plików JPK:

Tworzenie plików JPK

Tworzenie plików JPK

Dostępne są w programie niezbędne pliki JPK. Pliki przygotowane w formacie XML można zapisywać na nośnikach danych. W szczególności sposób tworzenia najważniejszego pliku JPK_V7 jest opisany szczegółowo w naszej dokumentacji.

Weryfikacja numerów NIP w bazie VIES

Weryfikacja numerów NIP w bazie VIES

Przy dodawaniu kontrahentów do kartoteki program pozwala na weryfikację numeru NIP kontrahenta w europejskiej bazie VIES. To pozwala uniknąć błędów podczas generowania plików JPK_VAT.

Wysyłanie plików JPK na serwer Ministerstwa Finansów

Wysyłanie plików na serwer Ministerstwa Finansów

Przygotowane w programie mKsiegowa pliki JPK można sprawdzić i wysłać na serwer Ministerstwa Finansów. Wysłane pliki mogą zostać podpisane za pomocą posiadanego certyfikatu kwalifikowanego lub profilu zaufanego oraz aplikacji web klient JPK przygotowanej przez Ministerstwo Finansów.

wysłanie JPK z pomocą epuap

Wysyłanie plików JPK z serwisu epuap

Pliki JPK można również wysłać korzystając z bezpłatnego Profilu Zaufanego w systemie epuap. Wysłanie plików JPK z epuap można autoryzować z pomocą systemów bankowości elektronicznej.

pliki jpk - przygotowanie i wysyłanie

Sprawdź w jaki sposób tworzyć pliki JPK w programie

Czytaj więcej na temat Jednolity Plik Kontrolny.

Jak rozpocząć współpracę? Zapraszamy do rejestracji w ramach okresu promocyjnego. To nic nie kosztuje i nie rodzi żadnych zobowiązań.

Zespół mKsiegowa.pl